Světy jedné Goldivlásky

...na jakých to maličkostech závisí štěstí!

NOVINKY

Monolog

 

Mé vlastní myšlenky, vložené do nechtěně vyslechnutého rozhovoru mezi neznámým mladíkem a jeho dívkou. Nalezeno v "šuplíku", přečteno, pro Barču a všechny další, které mé myšlenky zajímají, dopsáno...

Rozhodla jsem se znovu nastoupit... Nejsem si moc jistá, co mě k tomu vedlo, kam jsem chtěla dojet, co jsem potřebovala najít. Později jsem pochopila, že ani jeden z nich nechtěl, abych si k nim přisedla, i když se usmáli a pokývali hlavou - jako ten černý zvoník z Mořice, kterému jsem coby děcko sypala drobné do kasičky a on mě pak nechal zabloudit ve svatém tichu lomených oblouků. Od té doby mám ráda gotiku, od té doby nesnáším výšky a průhledná schodiště.

"Neměli bychom mít vztah otec - dítě."

Přírodovědecká fakulta, matematik. Nebylo vůbec těžké to poznat - jako by každé slovo měřil v milimetrech a na prstech přepočítával slabiky, které mu padají z pusy. Už dávno je mi jedno, že větám ve vzorcích nerozumím, ale proč teď, do háje, vždyť o tomhle bych MĚLA něco vědět! Však si o tom hloubej, děvčátko, já přesně vím, co říkám, a stejně nemluvím na tebe, tady se baví dospělí...

"Kdybych ztratil peněženku s výplatou, co bys udělala? Asi bys začala křičet, pak se rozplakala... A kdybych tě začal utěšovat, bylo by to ještě horší, to bych šel raději pryč a nechal tě osamotě." Tyhle věty znalost grafů nevyžadují, sypou se po tisících bez logiky jako písek v rozbitých hodinách. Jen se pak nedivit, kolik nevyužitého času se to válí kolem nás.

"Jeden z nás musí být rozumný."

Monolog z okurek v pětilitrové lahvi rozpáleného kupé. Nechce se mi věřit, že nic se neděje jen tak, že jsem jen pro nic za nic začala psát za kapitolami tečky. Dlouze si povídejme o tom, co je nedospělé - třeba pak i uvěříme, že už v nás nezůstalo žádné dítě, které by někdo mohl rozesmát.

 

 

 

Poslední komentáře
03.04.2016 08:40:52: Uniq spolupráce http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva 30% - Uniq cosmetics - parfémy Uniq cosmetics
 
Světy jedné Goldivlásky © Goldilocks 2008